Marynarki męskie- z czym je zestawić?

Modne marynarki stają się coraz popularniejszym elementem męskiej garderoby. Do lamusa odchodzą wielorzędowe, źle skrojone egzemplarze. Teraz trendy są marynarki nie tylko klasyczne, ale również tzw. sportowe.

SPORTOWA MARYNARKA- PO CZYM JĄ POZNAĆ?
Sportowa marynarka różni się od swojej klasycznej siostry wieloma aspektami. Najważniejszą cechą różnicującą jest rodzaj materiału. Bardziej casualowe modele uszyte są z mniej formalnych tkanin takich jak bawełna, wiskoza i sztruks.

Egzemplarze codzienne zawierają ponadto łaty na łokciach, kolorowe guziki, a także niecodzienne grafiki i wzory na tkaninie. Do tego typu marynarki nie dopasowujemy również poszetki i krawata.

Z CZYM ŁĄCZYĆ MARYNARKĘ NA CODZIENNE OKAZJE?
Codzienne sytuacje często wymagają od nas bardziej formalnego stroju niż zwykle, ale nie garnituru. W takiej sytuacji dobrym pomysłem będzie zestawienie sportowej marynarki męskiej z jeansami.

Jeansy, które dobierane są do marynarki zdecydowanie powinny się różnić od tych noszonych zazwyczaj. Najlepszym wyborem są te z prostymi, lub zwężanymi nogawkami. Elegancji dodają ciemne barwy (najlepszym wyborem jest czerń, granat lub grafit). Niedozwolone są jakiekolwiek przetarcia, dziury, ćwieki czy łączenia kolorystyczne. Spodnie mają być jednolite i w dobrym stanie.

Do stylizacji złożonej z jeansów i marynarki dobieramy najczęściej jasnobłękitną koszulę i buty w typie mokasynów. Buty powinny być czyste i wypastowane (jeżeli tego wymagają). Krawat jest w tym przypadku zbędnym dodatkiem, który wprowadzi stylizacyjny chaos.

Marynarki męskie produkowane są przez wiele firm odzieżowych. Wybór tej jedynej może być trudny, ale warto poszukiwać swojego ideału.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *