Modne modele bluz męskich

Bluzy męskie to zdecydowanie jeden z najważniejszych elementów garderoby, który powinien znaleźć się w każdej męskiej szafie. Bluza przydaje się w zasadzie o każdej porze roku. Jakie modele są modne w tym sezonie?

Bluza męska to pierwotnie był element ubioru klasy robotniczej. W latach 30. ubiegłego wieku firma Champion zaproponowała właśnie bluzy z kapturem jako ubranie robotnicze dla pracowników jednej z firm w USA. Dzięki kapturowi chronić miała przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Pomysł ten szybko przechwycili sportowcy. Bluza była bowiem idealna do wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej. Szybko stała się też symbolem kultury hip hop czy stylu skate. To za ich sprawą stała się naprawdę popularna.

Bluzy nosić można w zasadzie niemal na każdą okazję. Dzięki różnego rodzaju modyfikacjom można je łączyć także ze stylem półeleganckim. Modele w stonowanych barwach i pozbawione kaptura są idealne także na uczelnie czy do pracy. Co więcej, bluzy nosić można w każdym wieku. Klasycznie łączy się je z butami sportowymi i jeansami. Jednak nie jest to jedyna propozycja.

W tym sezonie królują klasyczne bluzy męskie sportowe w stylu vintage, które nawiązują do lat 70. i 80. XX wieku. Modne są też bluzy nawiązujące do poszczególnych dyscyplin sportowych np. bejsbolówki czy bluzy motocyklowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *