Kurtki jesienne damskie

Jesień to pora, która wymaga odzwyczajania się od dotychczasowych letnich upodobań modowych i wymuszająca konieczność myślenia o bardziej ciepłych ciuchach, które będą chronić nas przed wychłodzeniem i wymarznięciem. Kurtki jesienne damskie to okrycia na tzw. okres przejściowy między latem, a zimą, okres, w którym jesteśmy wyjątkowo narażani na zmoknięcie. Jakie powinny być kurtki jesienne?

Przede wszystkim zdrowie
Ochrona naszego zdrowia to podstawowy parametr, jakim powinniśmy sugerować się przy wyborze kurtek jesiennych. Ich przeznaczeniem jest przede wszystkim chronić przed wymarznięciem oraz zmoknięciem. Kurtki jesienne damskie powinny zatem być ciepłe, by nie dopuścić do zbyt dużej utraty ciepła oraz wykonane z materiału, który nie przemaka. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup kurtki z kapturem, szczególnie zaś jeśli jest on odpinany.

Umiar zapewni komfort
Kurtka jesienna nie może być jednak zbyt ciepła. Dla organizmu nie jest wskazane, ani wychłodzenie spowodowane zbyt słabą warstwą ochronną przed zimnem, ani również pocenie się wskutek zbyt ciepłej kurtki. Zachowanie umiaru w warstwie cieplnej jest wskazane tym bardziej, że jesień to pora roku dosyć zmienna, w której deszcze i niskie temperatury mogą z dnia, na dzień przeplatać się ze słońcem i ciepłymi dniami. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie kurtek wyposażonych w podpinki, które w każdej chwili można odpiąć. Wtedy zyskujemy kurtkę uniwersalną, która może być bardziej ciepła w zimne i deszczowe dni, albo mniej w dni słoneczne. Wybór kurtki na jesień to zatem szukanie kompromisu między skrajnymi warunkami atmosferycznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *