Koszule męskie z krótkim rękawem

Koszule męskie z krótkim rękawem to temat od dawna dość kontrowersyjny. Niektórzy uwielbiają ten model koszuli, a inni wręcz go nienawidzą.

Źródło zdjęcia: dstreet.pl

Rzeczywiście koszul męskich z krótkim rękawem wymaga przynajmniej podstawowej znajomości zasad ubioru, gdyż nietrudno w tym przypadku o modową wpadkę. Główna zasada dotyczy tego, że koszule z krótkim rękawem powinny być noszone tylko w sytuacjach nieformalnych. Taka koszula sprawdza się latem jako uzupełnienie stylizacji casualowej. Pod żadnym pozorem takiej koszuli nie można jednak zakładać na okazje oficjalne. Podczas takich wyjść obowiązkowa jest koszula z długim rękawem, który w razie potrzeby można podwinąć.

Jednak jeszcze kilkanaście lat temu koszule z krótkim rękawem wcale nie uchodziły za mało eleganckie. Co więcej, były one bardzo modne. Największe tryumfy święciły w latach 90 XX wieku. Wówczas często takie koszule zakładano nawet na wesela czy chrzciny. Obecnie uległo to zmiano. Chociaż nie brak panów, którzy popełniają ten błąd wybierając na elegancką imprezę koszulę z krótkim rękawem.

Koszul z krótkim rękawem nie powinno się nigdy nosić z marynarką. Poza tym zakazany jest też krawat. Ta część męskiej garderoby zarezerwowana jest tylko dla koszul z długim rękawem. Ponadto kluczem do sukcesu jest odpowiednia długość rękawa. Nie może on bowiem być dłuższy od łokcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *