Koszule męskie w kratę

Koszule męskie w kratę to jeden z najpopularniejszych modeli. Występują zarówno w wersji casualowej, jak i bardziej eleganckiej. Taką koszulę założyć można do biura i na imprezę. Z czym należy ją nosić? 

Męskie koszule w kratę nie wychodzą z mody od wielu sezonów. Dzisiaj prezentują się niekiedy bardzo elegancko. Doskonale komponują się z marynarkami. Wiele zależy jednak od rodzaju zastosowanego materiału.

Od dawna znane są przede wszystkim koszule w drobną kratę, a więc vichy. Nazwa ta wywodzi się z języka francuskiego, gdzie już w XIX wieku produkowano zasłony i obrusy w ten wzór. Krata przeważnie nie jest większa niż 1 cm. Najpopularniejsze kolory to z kolei błękit i granat. Jeśli kołnierzyk takiej koszuli jest sztywny to można ją założyć nawet do garnituru. W ten sposób na pewno można wyróżnić się z tłumu.

Koszule w kratkę, ale bez usztywnionego kołnierzyka i mankietów są przeznaczone do chodzenia na co dzień. Taką koszule założyć można na spacer, wyjście ze znajomymi czy rodzinne spotkanie. Pasuje ona do każdego rodzaju spodni i niejednego swetra. Wybór kolorystyczny w sklepach jest bardzo szeroki. Oprócz tego do wyboru pozostają oczywiście nieśmiertelne koszule flanelowe. Są one praktyczne i wygodne, ale przeznaczone raczej na okazje mniej formalne np. wycieczki, wyjazdy czy spacery.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *